General

Potwierdzone właściwości soku noni

W aptekach jesteśmy w stanie znaleźć środki na niemal każdy problem ze zdrowiem. Cześć z nich to niepotwierdzone badaniami preparaty OTC, które mają się dobrze sprzedawać. Jednak szukając preparatu dla siebie, warto zwrócić uwagę na sok noni, czyli preparat z owoców morwy indyjskiej.

Sok z noni, według producentów, działa na szereg dolegliwości dzięki swoim prozdrowotnym właściwościom. Czy tak faktycznie jest? Jak najbardziej. Działanie soku noni zostało potwierdzone w kilku badaniach. Do głównych właściwości soku z owoców morwy naukowcy zaliczyli: działanie przeciwbakteryjne oraz przeciwgrzybicze. Ponadto sok noni to potężny antyoksydant, który zapobiega skutkom działania wolnych rodników. Wolne rodniki przyczyniają się powstawania chorób nowotworowych. Zatem spożywanie soku noni stanowi codzienną profilaktykę raka.

Tak jak każdy preparat medyczny sok noni posiada polecaną dawkę spożycia. Producenci zalecają, żeby było to do 50 mln dziennie, najlepiej w dwóch porcjach tuż przed posiłkiem. Jednak nie należy ufać wyłącznie producentom, działanie soku trzeba sprawdzić na sobie!

Dodaj komentarz

Back To Top